Toskánsko

Toskánsko dokonale reprezentuje přírodní rozmanitost celého Apeninského poloostrova. Naleznete zde krajinu známou z renesančních uměleckých děl mistrů. Objevíte olivové háje, středověká města na pahorcích, ale také typické vinice.

V Toskánsku žije přibližně 3,5 mil. obyvatel a je tvořeno oficiálně 10 provinciemi: Arezzo, Florencie, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato a Siena. Toskánsko je půvabná země s úrodnými údolími, bohatou vegetací a příjemným klimatem. Rozkládá se ve střední Itálii u pobřeží Tyrhénského moře. Severním sousedem je provincie Emilie-Romagna a Ligurie, východním pak Umbrie a Marche a jižním Lazio. Můžete se také seznámit kromě přírodních krás a historických památek také s lidovými tradicemi a zúčastnit se jejich slavností. Země je známá i svými slavnými víny a bohatými regionálními specialitami mezi které patří pokrmy ze zvěřiny, mořských ryb či sladkosti.

Pláže jsou po skoro celém pobřeží písčité, většinou pozvolné avšak ne nudné. Při koupání můžete vidět blízké vrcholky Asuánských Alp či ostatní ostrovy. Mnoho návštěvníků lákají i termální toskánské lázně.

Naše cestovní kancelář je tu s Vámi již celých 25 let! Za tu dobu jsme obsloužili tisíce spokojených klientů a připravili stovky skvělých zájezdů. Zaměřujeme se na skupinovou, ale i na individuální turistiku. Dokážeme pro Vás ušít dovolenou na míru přesně dle Vašich požadavků a přání. Naší specializací je dovolená v krásných oblastech Itálie, Sardinie a Sicílie.

S potěšením se budeme podílet na zajištění Vaší báječné dovolené!

Atraktivní nabídky e-mailem

Zajímavé nabídky a novinky z katalogu