Sicílie

Sicílie o rozloze 25.460 km² je největším a také nejhustěji osídleným ostrovem ve Středozemním moři, současně i nejrozsáhlejším italským regionem. Její vzdálenost od afrického pobřeží (Cape Bon v Tunisu) je pouhých 140 km – výrazně kratší než některé vzdálenosti v rámci samotného ostrova (např. Messina - Syrakusy 180 km a Messina - Palermo dokonce 230 km).

Vzhledem ke svému strategickému umístění tvoří vzácné propojení jak mezi Východem a Západem, tak i mezi Severem a Jihem – Sicílie je již od pradávna známá jako „křižovatka“ kultur. Symbolem Sicílie je 3 340 m vysoká Etna. V zimě se tu drží sníh, proto je tato oblast vyhledávána milovníky zimních sportů.

Důvodů k návštěvě Sicílie je hned několik.

Sicílie je proslulá svým historickým, kulturním a uměleckým bohatstvím a proto Vám doporučujeme navštívit Taorminu, Etnu, Liparské ostrovy, Catanii, Syrakusy, Ragusu, Agrigento, Palermo-Cefalú.
Přitažlivá je díky lákavým kontrastům, kdy v jednom okamžiku můžeme na Etně ve výšce 3 000 metrů nad mořem potkat sníh a na plážích Jónského, Středozemního i Tyrhénského opalující se a koupající se turisty. Množství sicilských pláží, především v okolí Eny, pokrývá písek. Rudý odstín moře způsobuje sopečný hrubší písek. Na některých plážích najdeme bílý písek a nechybí ani skalnaté pobřeží. Sicilská gastronomie, víno a zmrzlina nezůstává v centru zájmu návštěvníků pozadu. Jedinečná sicilská kuchyně, cit pro barvu a vůně patří ke každodennímu spokojenému životu na Sicílii a Sicilané tuto atmosféru přenáší na ostatní. Neznají stres a řídí se heslem - všechno má svůj čas, nejdřív práce a pak zábava, odpočinek s rodinou a přáteli.

Naše cestovní kancelář je tu s Vámi již celých 25 let! Za tu dobu jsme obsloužili tisíce spokojených klientů a připravili stovky skvělých zájezdů. Zaměřujeme se na skupinovou, ale i na individuální turistiku. Dokážeme pro Vás ušít dovolenou na míru přesně dle Vašich požadavků a přání. Naší specializací je dovolená v krásných oblastech Itálie, Sardinie a Sicílie.

S potěšením se budeme podílet na zajištění Vaší báječné dovolené!

Atraktivní nabídky e-mailem

Zajímavé nabídky a novinky z katalogu