Ligurie

Ligurie leží na severozápadě Itálie u moře Ligurského na západě sousedí s Francií, na severu s regionem Piemonte, dalším regionem Emilia Romagna, na východě s Toskánskem.

Ligurie je velmi hornatá oblast a má protáhlý tvar půlkruhu, který z jihu obepíná Janovský záliv. Na severozápad Ligurie zasahují Ligurské Alpy, které zaujímají 65 % rozlohy, 35 % tvoří vrchovina, pouze 5 % připadá na rovinu a nížiny. Téměř polovinu hranic Ligurie tvoří pobřeží Ligurské moře známé pod názvem Italská riviéra. Hlavní město regionu je Janov.

Západní část pobřeží nazývaná Riviera di Ponente, (Riviera dei Fiori) je jedinou nížinnou oblastí v Ligurie. Východní část, Riviera di Levante, je více členitá se strmě spadajícími útesy k moři. Ligurie je nejvíce zalesněný region v Itálii, do 500 m n. m. se stále zelenou vegetací.

Má velmi příznivé klimatické podmínky. V zimě se drží teploty kolem 20 °C. Pěstuje se tu vinná réva. Oblast je známá svou výbornou gastronomií.

Naše cestovní kancelář je tu s Vámi již celých 25 let! Za tu dobu jsme obsloužili tisíce spokojených klientů a připravili stovky skvělých zájezdů. Zaměřujeme se na skupinovou, ale i na individuální turistiku. Dokážeme pro Vás ušít dovolenou na míru přesně dle Vašich požadavků a přání. Naší specializací je dovolená v krásných oblastech Itálie, Sardinie a Sicílie.

S potěšením se budeme podílet na zajištění Vaší báječné dovolené!

Atraktivní nabídky e-mailem

Zajímavé nabídky a novinky z katalogu