Kalábrie

Kalábrie se nachází na jihu Itálie. Na západě je obklopena Tyrhénským a na východě Jónským mořem. Region má rozlohu 15 079 km² a žijí zde téměř 2 milióny obyvatel. Dělí se na 5 provincií. Hlavním městem regionu je od roku 1970 Cantanzaro. V Kalábrii najdete mnoho historie z řeckého období př. n.l. Okouzlí Vás úzké uličky, kde jsou obchůdky s ovocem a zeleninou, kavárny a restaurace, které nabízí speciality místní kuchyně.

Zemědělství se především vyznačuje pěstováním olivovníků (kraj je na druhém místě v Itálii z hlediska výroby oleje), vinné révy a citrusy (jedním z nich je bergamot, který je základem mnoha parfémů).

Rybolov pro místní obyvatelstvo je velmi důležitým zdrojem obživy.

Na jihu je možné dostat se z Messinské úžiny během 20 minut na Sicílii. Měl být již dříve vybudován most, ale zatím zůstalo jen u projektu.

Počasí Kalábrie je ovlivněno subtropickým klimatem, který zajišťuje slunečné počasí s vysokými teplotami i mimo hlavní sezónu. V sezoně prakticky neprší, v květnu maximálně 2 dny a září 4 dny.

Naše cestovní kancelář je tu s Vámi již celých 25 let! Za tu dobu jsme obsloužili tisíce spokojených klientů a připravili stovky skvělých zájezdů. Zaměřujeme se na skupinovou, ale i na individuální turistiku. Dokážeme pro Vás ušít dovolenou na míru přesně dle Vašich požadavků a přání. Naší specializací je dovolená v krásných oblastech Itálie, Sardinie a Sicílie.

S potěšením se budeme podílet na zajištění Vaší báječné dovolené!

Atraktivní nabídky e-mailem

Zajímavé nabídky a novinky z katalogu