Korsika

Na ploše necelých 9 000 km2 se nachází množství různých druhů krajiny, vegetace a zvířat jako málokde jinde. Bíle zasněžené vrcholky hor pozvolna přecházejí do šedi žulových mas a ty se níže ztrácejí v různých odstínech zelené vegetace. Příjemným osvěžením jsou, zejména na jaře, pestrobarevné kvítky rozkvetlých citrusovníků, bodláků, opuncií, lilií, orchideí a především aromatické macchie, nepoddajné a neprostupné téměř 3 metry vysoké křoviny vavřínu, myrty, vřesovce, jalovce nebo tymiánu. Podnebí na Korsice je středomořské, s vydatnými srážkami ve vyšších polohách a častými bouřkami v horských oblastech v letním období. Průměrná letní teplota je 25 °C, největší horka jsou od června do září ve středních polohách a ve vnitrozemí, zatímco u moře a v horách je příjemně. V zimě je v horách a ve většině horských sedel sníh, teplota vzduchu u moře obvykle neklesá pod 15 °C ani v tomto ročním období.

Korsika je ostrov mnoha tváří a každý si zde přijde na své – ať už milovníci památek a turistiky tak milovníci opalování.

Naše cestovní kancelář je tu s Vámi již celých 25 let! Za tu dobu jsme obsloužili tisíce spokojených klientů a připravili stovky skvělých zájezdů. Zaměřujeme se na skupinovou, ale i na individuální turistiku. Dokážeme pro Vás ušít dovolenou na míru přesně dle Vašich požadavků a přání. Naší specializací je dovolená v krásných oblastech Itálie, Sardinie a Sicílie.

S potěšením se budeme podílet na zajištění Vaší báječné dovolené!

Atraktivní nabídky e-mailem

Zajímavé nabídky a novinky z katalogu