Víkend na Maltě


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Ostrov Malta je největší ze tří hlavních ostrovů, tvořících Maltské souostroví. Leží uprostřed Středozemního moře na jih od Itálie a na sever od Libye.
Maltu postupně ovládali Féničané, Kartaginci, Římané, Byzantinci a Arabové před tím, než byla obsazena Sicilským hrabstvím v roce 1091. Ostrov se pak stal součástí Sicilského království. V roce 1530 se Malta stala sídlem řádu Maltézských rytířů, kteří si maltské souostroví udrželii na dalších 233 let.
Po krátké období 1798 - 1800 ovládali Maltu Francouzi v čele s Napoleonem. V roce 1800 získávají Maltu Britové. Zpočátku byla formálně britským protektorátem, od roku 1813 pak britskou kolonií po dalších 150 let. Malta získala nezávislost v roce 1964, k Evropské unii se připojila v roce 2004 a v roce 2008 přijala Euro jako měnovou jednotku.
Malta je velice bohatá na historické památky. Tři z nich se nacházejí na listině Kulturního dědictví organizace UNESCO: celé hlavní město Valletta, megalitické stavby na Maltě a Gozu. Ostrovu Gozo se občas říká menší sestra Malty.
Náboženství - převládá katolická církev, která je strážcem národních tradic. Na Maltě žije 420 000 stálých obyvatel. Hlavním symbolem této republiky je osmicípý kříž.
Ostrov je dosažitelný letecky jen za 2,5 hod. nebo lodí z Katánie.

Doprava: letecky

Přímý let z Prahy na Maltu

Program zájezdu

1. den: 30.10 - přílet do hlavního města Valetta. Transfer do hotelu, ubytování. 31.10 - prohlídka Vallety s českým průvodcem 01.11 prohlídka ostrova Gozo lodí s průvodcem. 02.11 volno, večer odlet do Prahy

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

 • Cena zahrnuje : letenku, ubytování v hotelu 3* se snídaní
 • 30/10 -04/11, transfery
 • prohlídku města Valleta s česky mluvícím průvodcem
 • výlet lodí na ostrov Gozo vč. průvodce a tiketu na loď
 • povinné pojištění CK.
 • Termín 6/11 - 09/11 -ubytování v hotel 4*.
 • Program je identický

Naše cestovní kancelář je tu s Vámi již celých 25 let! Za tu dobu jsme obsloužili tisíce spokojených klientů a připravili stovky skvělých zájezdů. Zaměřujeme se na skupinovou, ale i na individuální turistiku. Dokážeme pro Vás ušít dovolenou na míru přesně dle Vašich požadavků a přání. Naší specializací je dovolená v krásných oblastech Itálie, Sardinie a Sicílie.

S potěšením se budeme podílet na zajištění Vaší báječné dovolené!

Atraktivní nabídky e-mailem

Zajímavé nabídky a novinky z katalogu