Sicílie

Sicílie o rozloze 25.460 km² je největším a také nejhustěji osídleným ostrovem ve Středozemním moři, současně i nejrozsáhlejším italským regionem. Její vzdálenost od afrického pobřeží (Cape Bon v Tunisu) je pouhých 140 km – výrazně kratší než některé vzdálenosti v rámci samotného ostrova (např. Messina - Syrakusy 180 km a Messina - Palermo dokonce 230 km).

Vzhledem ke svému strategickému umístění tvoří vzácné propojení jak mezi Východem a Západem, tak i mezi Severem a Jihem – Sicílie je již od pradávna známá jako „křižovatka“ kultur. Symbolem Sicílie je 3 340 m vysoká Etna. V zimě se tu drží sníh, proto je tato oblast vyhledávána milovníky zimních sportů. Sicílie je proslulá svým historickým, kulturním a uměleckým bohatstvím a proto Vám doporučujeme navštívit Taorminu, Etnu, Liparské ostrovy, Catanii, Syrakusy, Ragusu, Agrigento, Palermo-Cefalú.

Naše cestovní kancelář je zaměřena nejen na skupinovou, ale i na individuální turistiku. Naší specializací je dovolená na míru ať už v zemích Evropy, tak do vzdálenějších destinací. S potěšením se budeme podílet na zajištění Vaší báječné dovolené. Našim cílem je Vaše spokojenost

Info zpravodaj

Novinky, informace ze zájezdů, zajímavosti