Ligurie

Ligurie leží na severozápadě Itálie u moře Ligurského na západě sousedí s Francií, na severu s regionem Piemonte, dalším regionem Emilia Romagna, na východě s Toskánskem.

Ligurie je velmi hornatá. Má protáhlý tvar půlkruhu, který z jihu obepíná Janovský záliv. Na severozápad Ligurie zasahují Ligurské Alpy, které zaujímají 65 % rozlohy, 35 % tvoří vrchovina, pouze 5 % připadá na rovinu a nížiny. Téměř polovinu hranic Ligurie tvoří pobřeží Ligurské moře známé pod názvem Italská riviéra. Hlavní město regionu je Janov.

Západní část pobřeží nazývaná Riviera di Ponente, (Riviera dei Fiori) je jedinou nížinnou oblastí v Ligurii. Východní část, Riviera di Levante, je více členitá se strmě spadajícími útesy k moři. Ligurie je nejvíce zalesněný region v Itálii, do 500 m n. m. se stále zelenou vegetací.

Má velmi příznivé klimatické podmínky. V zimě se drží teploty kolem 20 °C. Pěstuje se tu vinná réva. Oblast je známá svojí výbornou gastronomii.

Naše cestovní kancelář je zaměřena nejen na skupinovou, ale i na individuální turistiku. Naší specializací je dovolená na míru ať už v zemích Evropy, tak do vzdálenějších destinací. S potěšením se budeme podílet na zajištění Vaší báječné dovolené. Našim cílem je Vaše spokojenost

Info zpravodaj

Novinky, informace ze zájezdů, zajímavosti