Toskánsko

Toskánsko dokonale reprezentuje přírodní rozmanitost celého Apeninského poloostrova. Naleznete zde krajinu známou z renesančních uměleckých děl mistrů. Objevíte olivové háje, středověká města na pahorcích, ale také typické vinice.

V Toskánsku žije přibližně 3,5 mil. obyvatel a je tvořeno oficiálně 10 provinciemi: Arezzo, Florencie, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato a Siena. Toskánsko je půvabná země s úrodnými údolími, bohatou vegetací a příjemným klimatem. Rozkládá se ve střední Itálii u pobřeží Tyrhénského moře. Severním sousedem je provincie Emilie-Romagna a Ligurie, východním pak Umbrie a Marche a jižním Lazio. Můžete se také seznámit kromě přírodních krás a historických památek také s lidovými tradicemi a zúčastnit se jejich slavností. Země je známá i svými slavnými víny a bohatými regionálními specialitami mezi které patří pokrmy ze zvěřiny, mořských ryb či sladkosti.

Pláže jsou po skoro celém pobřeží písčité, většinou pozvolné avšak ne nudné. Při koupání můžete vidět blízké vrcholky Asuánských Alp či ostatní ostrovy. Mnoho návštěvníků lákají i termální toskánské lázně.

Naše cestovní kancelář je zaměřena nejen na skupinovou, ale i na individuální turistiku. Naší specializací je dovolená na míru ať už v zemích Evropy, tak do vzdálenějších destinací. S potěšením se budeme podílet na zajištění Vaší báječné dovolené. Našim cílem je Vaše spokojenost

Info zpravodaj

Novinky, informace ze zájezdů, zajímavosti